Цікаві події, факти, коментарі Експертно-дорадчий центр «Правова аналітика» /uk/cikavo0/podijifakty.html Fri, 23 Nov 2018 03:26:19 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management uk-ua Межі імплементації acquis communautaire в Україні у сфері охорони довкілля /uk/cikavo0/podijifakty/231-acquis.html /uk/cikavo0/podijifakty/231-acquis.html Читати далі...

]]>
[email protected] (Manager) Цікаві події, факти, коментарі Sun, 20 Mar 2016 07:15:12 +0000
Відбулось засідання Робочої групи 5 “Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату” /uk/cikavo0/podijifakty/228-meeting.html /uk/cikavo0/podijifakty/228-meeting.html 14 березня 2016 року представники 11 організацій, що є членами Робочої групи 5 “Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату” зібрались на зустріч, щоб визначити пріоритети своєї діяльності на наступний рік та обговорити організаційні засади діяльності Робочої групи.

Учасники відзначили необхідність тісної співпраці з європейською сторони Платформи громадянського суспільства для обговорення актуальних питань в тематичних сферах Робочої групи 5 та обміну досвідом.

Протягом 2016 року група працюватиме над проведенням моніторингу виконання Угоди про асоціацію з питань енергетики, транспорту, зміни клімату та довкілля.

Члени Робочої групи відзначили важливість не лише проведення самого моніторингу, але й можливості впливати на відповідні органи державної влади за допомогою налагодження діалогу та співпраці.

Однією з серйозних перешкод на шляху імплементації Угоди була названа інституційна слабкість профільних міністерств та комітетів Верховної Ради імплементувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Учасники погодились, що питання інформаційної підтримки для успішної імплементації положень Угоди про асоціацію є надзвичайно важливим та потребують втілення в життя.

За детальною інформацією звертатись:

Наталія Андрусевич, координатор РГ5, [email protected]


Для довідки:

Платформа громадянського суспільства (ПГС) Україна-ЄС - орган громадянського суспільства, створення якого передбачено ст. 469-470 Угоди про асоціацію. Згідно з положеннями Угоди ПГС є двостороннім органом, що складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) - з іншої.

ПГС є одним із чотирьох органів Асоціації поряд із Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. ПГС створена з метою забезпечення належної ролі громадськості у процесі виконання Угоди про асоціацію.

]]>
[email protected] (Manager) Цікаві події, факти, коментарі Sun, 20 Mar 2016 06:48:38 +0000
Коментарі та пропозиції НЕЦУ до Концепції енергетичної стратегії на період до 2035 року /uk/cikavo0/podijifakty/227-srtrategy.html /uk/cikavo0/podijifakty/227-srtrategy.html Коментарі та пропозиції НЕЦУ до Концепції енергетичної стратегії на період до 2035 року. Читати далі...

]]>
[email protected] (Manager) Цікаві події, факти, коментарі Sun, 06 Mar 2016 06:29:20 +0000
65 стран заявили о своих планах положить конец использованию ископаемого топлива к 2050 году /uk/cikavo0/podijifakty/197-eecca.html /uk/cikavo0/podijifakty/197-eecca.html Итоговый пресс-релиз КЕН ВЕКЦА

Бонн, 15 июня 2014. В Бонне завершилась сессия переговоров ООН по изменению климата. Страны занимались подготовкой нового соглашения, которое вступит в силу после 2020 года, а также работали над правилами на второй период действий Киотского Протокола до 2020 года.

Все больше стран мира объявляют о национальных планах полного ухода от использования ископаемого топлива к 2050 году. Всего о таких планах к настоящему времени уже заявили 65 государств - Финляндия, Норвегия, Дания, Германия и другие страны ЕС, некоторые малые островные государства, наименее развитые страны и группа Латиноамериканских стран. Но несмотря на эти позитивные примеры, ситуация в целом остается критической и уровень объявленных обязательств ведет мир к катастрофическому потеплению на 4С к концу столетия.

Согласно недавнему отчету МГЭИК, для удержания глобального потепления на относительно безопасном уровне 2С, необходимо, чтобы человечество отказалось от использования ископаемого топлива уже к 2050 году. «Хотя полный отказ от ископаемого топлива кажется фантастической и невозможной задачей, ученые утверждают, что необходимые технологии для такого перехода уже существуют и что стоимость таких структурных изменений в мировой энергетике будет всего лишь 0,04-0,14% в год от уровня глобального ВВП», - говорит координатор сети КЕН ВЕКЦА Ирина Ставчук.

Основной вопрос, который волновал Украину, Беларусь и Казахстан - это обсуждение правил для второго периода Киотского Прокола. Беларусь и Казахстан настаивают, чтобы на них не распространялось правило ограничения выбросов на период 2013-2020 годов согласно Дохийской Поправке. Ведь, по новым положениям, страны должны будут во время второго периода действия Киотского Протокола с 2013 по 2020 обеспечить сокращение выбросов до среднего уровня 2008-2010 годов или другими словами, остановить рост выбросов.

Украина пытается сохранить возможность иметь обязательство, которое предполагает почти двукратный рост выбросов и возможность использовать квоты из первого периода Киотского Протокола. Позиции Украины, Беларуси и Казахстана не поддерживаются рядом развивающихся стран, так как выбросы в странах Приложения 1 РКИК ООН должны хотя бы стабилизироваться.

“Невозможность достичь согласия по вопросам Украины, Беларуси и Казахстана может привести к тому, что переговоры по этому вопросу затянутся на годы, а второй период действия Киотского Протокола не вступит в силу, так как многие страны собираются ратифицировать документ только после определения всех его правил”, - говорит Алексей Кокорин из WWF России.

На другой уровень на переговорах ООН по климату поднялся вопрос адаптации к изменению климата. Если раньше страны говорили, что предметом международных обязательств должны быть только меры по сокращению выбросов, то сейчас зашла речь о том, что могут быть прописаны международные обязательства стран по адаптации. “Как представители общественных организаций мы поддерживаем это предложение, ведь в таком случае правительства будут более ответственно подходить к планированию и реализации мер по адаптации к тем изменениям климата, которых уже не избежать”, - говорит Айтeкин Аскeрова из организации “Альянс НПО Изменение Климата и Развитие” из Азербайджана.

]]>
[email protected] (Manager) Цікаві події, факти, коментарі Mon, 16 Jun 2014 18:41:42 +0000
Заява Міжнародного фонду «Відродження» щодо згортання демократії в Україні /uk/cikavo0/podijifakty/190-stopattack-.html /uk/cikavo0/podijifakty/190-stopattack-.html articleСьогодні Верховна Рада України з порушенням регламенту і без обговорення ухвалила репресивний законопроект №3879 «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян».

30 листопада минулого року наказом виконавчої влади було криваво розігнано мирне зібрання ЄвроМайдану. Так само сьогодні за допомогою ухваленого закону провладна більшість у Парламенті намагається  брутально позбавити людей фундаментальних прав та свобод, тим самим – розігнати громадянське суспільство і позбавитись протестів на всіх Майданах країни.

Закон суттєво обмежує свободу мирних зібрань, вимагаючи отримувати дозвіл у МВС як на порядок їх проведення, так і на створення елементарних умов для масових заходів (тенти, сцена тощо); повністю виводить за сферу відповідальності всіх, причетних до кривавих подій на ЄвроМайдані; створює правові підстави для запровадження цензури, коли самі чиновники і прокурори вирішують щодо відкриття кримінального впровадження за критичні висловлення у бік влади.

Можливість звинувачення в екстремізмі, поняття якого залишається у законі розмитим, повністю розв'язує владі руки для свавільного притягнення громадян до кримінальної відповідальності. Закон суттєво зменшує простір свободи слова - фактично забороняючи створення і діяльність незалежних інформаційних агенцій у мережі Інтернет.

Через ухвалений законопроект влада намагається скопіювати путінські технології дискредитації та встановлення тотального контролю над неурядовими організаціями, які отримують сприяння від демократичних країн і фондів. Від них вимагатимуть реєстрації у якості "іноземних агентів" та запровадять податкові механізми обмеження фінансової допомоги для громадської активності.

Закон атакує фундаментальні громадянські свободи – свободу вираження поглядів, свободу мирних зібрань, свободу об'єднань. Саме тому його дійсне правове значення нікчемне, й він не має права на існування у незалежній Україні. Цей недолугий закон є ще одним свідченням антидемократичних намірів тих, хто його ухвалював.

Ми закликаємо всіх представників громадянського суспільства, всіх громадян, для яких права та свободи є цінністю, виступити проти закону, що утверджує авторитарний режим в Україні!

Олександр Сушко, голова Правління фонду

Євген Бистрицький, виконавчий директор фонду

]]>
[email protected] (Manager) Цікаві події, факти, коментарі Thu, 16 Jan 2014 20:36:37 +0000
Заява Міжнародного фонду «Відродження» щодо кривавого розгону мирного Євромайдану у Києві 30 листопада /uk/cikavo0/podijifakty/178-irf.html /uk/cikavo0/podijifakty/178-irf.html article Мирний протест Євромайдану акумулював багатотисячну підтримку громадянами європейського вибору України, віру у необхідність підписання Угоди про асоціацію України з об'єднаною Європою в умовах, коли діюча влада призупинила підготовку до його підписання на Саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада ц.р.

Євромайдан був виключно мирним, надзвичайно масовим зібранням небайдужих громадян, представників громадських організацій, молоді і студентства, що мало форму і зміст народного віче.  Зібрання, ініційоване групою громадських активістів отримало визнану по всій Україні та у світі назву Євромайдану.  Це був демократичний Майдан,  який до останнього тримав дистанцію від політиків різних кольорів під кольорами державного і європейського прапорів.

Ми заявляємо, що жодних, підкреслюємо, жодних правових підстав  припиняти Майдан не існувало.  Як мирне зібрання він, беззаперечно,  підлягав захисту.

Ровісник незалежності, Міжнародний фонд "Відродження" у всі роки вважав своїм головним завданням і досягненнями налагодження діалогу громадян і влади. Співробітники фонду та члени його Правління є відомими експертами, які брали участь у роботі Конституційної Асамблеї,

Координаційні раді при Президентові України, громадських радах при органах виконавчої влади.  Завдяки такому діалогу були втілені у життя важливі елементи демократичних перетворень.

Так було до сьогодні. Сьогодні будь-який можливий діалог влади і громади роз'єднала кров мирних громадян. Після брутального розгону Євромайдану ми вважаємо співробітництво з Кабінетом Міністрів, Президентом та його Адміністрацією глибоко аморальним, а тому –  неприйнятним.

Всі представники Міжнародного фонду "Відродження"  припиняють таке співробітництво. Водночас, продовжуючи свою місію, спрямовану на становлення в Україні демократичного, відкритого суспільства, фонд зберігає за собою право відновити таку співпрацю лише тоді, коли буде покарано  всіх  винних у злочині проти учасників Євромайдану, а влада на ділі відмовиться від насильства щодо всіх, хто реалізує своє невід'ємне право на свободу мирних зібрань.

Голова Правління МФВ Олександр Сушко
Виконавчий директор МФВ Євген Бистрицький

http://www.irf.ua/index.php?option=com_content&;view=article&id=41540:euromaidan&catid=27:news-irf&Itemid=59


]]>
[email protected] (Manager) Цікаві події, факти, коментарі Sat, 30 Nov 2013 13:31:13 +0000
Тренінг з енергоефективності для громадських організацій /uk/cikavo0/podijifakty/157-training.html /uk/cikavo0/podijifakty/157-training.html Запрошення на «Тренінг з енергоефективності для громадських

організацій», 5-7 липня 2013 року. Читати далі…

]]>
[email protected] (Manager) Цікаві події, факти, коментарі Wed, 29 May 2013 02:40:42 +0000
ЗАЯВА Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства з приводу ситуації, що склалася навколо підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС /uk/cikavo0/podijifakty/176-csf.html /uk/cikavo0/podijifakty/176-csf.html eu1

ЗАЯВА Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства з приводу ситуації, що склалася навколо підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

Читати далі…

]]>
[email protected] (Manager) Цікаві події, факти, коментарі Tue, 26 Nov 2013 18:32:40 +0000
Результати моніторингу виконання закону «Про доступ до публічної інформації» /uk/cikavo0/podijifakty/131-centerofpoliticalstudios-.html /uk/cikavo0/podijifakty/131-centerofpoliticalstudios-.html Деякі результати моніторингу реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації», проведені експертами «Центру Політичних Студій та Аналітики». Читати далі…

У вересні визначені найбільш відкриті органи влади. Читати далі…

Чи достатньо інформації на сайтах органів влади? Читати далі…



]]>
[email protected] (Manager) Цікаві події, факти, коментарі Fri, 27 Jul 2012 21:00:00 +0000
Закриття шкіл та зрив навчального процесу у зв’язку із неналежним вирішенням проблем енергозбереження /uk/cikavo0/podijifakty/101-schools-problems.html /uk/cikavo0/podijifakty/101-schools-problems.html school

Холодне ставлення чиновників до енергозбереження призвело до закриття шкіл та зриву навчального процесу

«Несерйозне ставлення відповідальних чиновників до питань енергозбереження призвело до зриву навчального процесу в лютому поточного року», - вважає Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи». 30 січня 2012 розпорядженням керівництва Дніпропетровської області через сильний мороз прийнято рішення про закриття шкіл на карантин до потепління. Безпосередньо в Дніпропетровську були закриті практично всі школи, в інших містах області школи закриті частково. Незважаючи на вимогу обласного керівництва, деякі директори навчальних закладів відмовилися переривати педагогічний процес.

Примусові карантини в зимовий період стали обов'язковим щорічним заходом.

В Україні маразматичні розпорядження про закриття шкіл у зимовий час уже багато років є невід'ємною частиною навчального процесу. Незалежно від того, що відбувається в державі, спалах курячого або свинячого грипу, повінь, різке похолодання чи потепління, все, що може зробити влада - це заборонити ходити дітям до школи. Примусові карантини в кінцевому рахунку призводять до нерівномірного розподілу навчального навантаження на учнів, зриву культурних і спортивних масових заходів по всій країні. Насправді карантини не вирішують проблем, що виникають, і не усувають причин їх появи, але створюють ілюзію «ефективної» роботи і «турботи» про дітей органів влади. Організація «Голос Природи» закликає людей сприймати оголошення примусових карантинів і зрив навчального процесу як порушення прав громадян отримувати якісну освіту.

 Холод і вогкість в школах - результат байдужого ставлення чиновників до енергоресурсів

Головною причиною оголошення карантину в Дніпропетровській області є холод і вогкість у приміщеннях шкіл і дошкільних установ. Однак не потрібно звинувачувати зиму в тому, що сучасний школяр навчається у вкрай несприятливих умовах. Температура 10-15 градусів морозу в січні не є екстремальною ситуацією, а от небажання чиновників підвищувати енергоефективність і впроваджувати сучасні технології дійсно можна розглядати як стихійне лихо для всієї Україні. Більше 10 років дніпродзержинська громадська екологічна організація «Голос Природи» на місцевому і регіональному рівнях намагається сприяти впровадженню енергоефективних технологій в комунальному секторі. З ініціативи «Голос Природи» були проведені заходи, під час яких відповідальні чиновники та керівники комунальних підприємств знайомилися з можливостями утеплення будівель і теплових магістралей, створення локального централізованого опалення, використання альтернативного палива, а також джерелами фінансування запропонованих проектів. Йшли роки, мінялася влада, кольори прапорів та назви політичних партій, але не змінювалося лише одне - байдуже ставлення чиновників до енергоресурсів країни, навколишньому середовищу, людям та їх умовам проживання.

 Боротися потрібно не з морозами, а з неефективним опаленням

Температурні перепади протягом року вже є характерними для сучасних погодних умов. Це пов'язано зі зміною клімату, що викликана зростанням викидів парникових газів в атмосферу. Різкі похолодання можуть неодноразово повторюватися протягом усього зимового та весняного періодів, такі випадки погано позначаються на неутеплених або погано опалюваних приміщеннях, проте ситуація не виглядає абсолютно безнадійною. Зовнішнє утеплення шкіл і дитячих садків, встановлення сучасних вікон, відновлення проектного опалення дадуть можливість дітям відвідувати школу без «вимушених канікул». Наприклад, для місцевої влади Дніпродзержинська давно не є таємницею те, що у всіх лівобережних школах не функціонує проектна система комбінованого опалення: основне - цілодобове опалення за рахунок теплових мереж, додаткове - денне, за рахунок подачі теплого повітря від турбокалоріферів. Саме комбіноване опалення дає можливість прогріти повітря в таких аудиторіях, як їдальня, спортивний та актовий зали. Через відсутність комбінованого опалення школи Дніпродзержинська в зимовий час нагадують холодильні камери для зберігання продуктів в режимі «легкої заморозки». Режим «заморозки» самостійно змінюється в залежності від погодних умов. Борючись з холодом, співробітники шкіл включають нагрівальні прилади, тим самим підвищуючи навантаження на електричні мережі і створюючи пожежонебезпечну ситуацію. Контролюючі органи знімають з себе відповідальність за неефективне опалення в школах актами та розпорядженнями, місцева влада виправдовує свою бездіяльність дефіцитом бюджетних коштів, а в підсумку чиновниками вищого рівня приймаються «низькокалорійні, але ефективні заходи» - оголошується для шкіл зимовий карантин.

 «Підвищення енергоефективності будівель та впровадження сучасних технологій опалення приміщень не є проблемою технічного чи фінансового характеру. Все залежить від бажання політиків і чиновників займатися поліпшенням умов проживання громадян і зменшенням викидів парникових газів. Проекти з енергозбереження можна реалізовувати як за рахунок державних, так і міжнародних грошей. Так, в Автономній Республіці Крим протягом 2011 року приступили до реалізації 144 проектів з утеплення суспільно значущих будівель. Всі ці проекти реалізуються за міжнародні кошти за схемою зелених інвестицій. На жаль, Дніпропетровська область не є лідером у питаннях енергозбереження у порівнянні з іншими регіонами. Керівництво області та місцева влада міст, незважаючи на політичну стабільність в країні, так і не змогли скористатися механізмами міжнародних домовленостей і залучити інвестиції для утеплення муніципальних будівель: лікарень, шкіл і дитячих садків. В результаті в період різкого похолодання влада змушена оголошувати карантин і забороняти дітям відвідувати школи », - розповів Євген Колішевський, виконавчий директор громадської екологічної організації« Голос Природи ».

 Для довідки: Схема Зелених Інвестицій (СЗІ) - механізм, що дозволяє країнам, що підписали Кіотський протокол (міжнародна угода про скорочення викидів парникових газів), продавати свої вільні квоти (дозволи на викиди парникових газів) і за рахунок отриманих коштів реалізовувати проекти, спрямовані на зниження викидів парникових газів . Впровадження енергоефективних технологій дозволяє зменшити споживання газу, вугілля, нафти і, тим самим, знизити викиди в атмосферу. В Україні потенціал енергозбереження в житлово-комунальному секторі становить від 25до 60%. З 2004 року Україна є учасником Кіотського протоколу. У 2010 році в нашій країні було зареєстровано близько 860 кліматоохоронних проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності. Ці проекти реалізуются за схемою зелених інвестицій. В кінці 2011 року, через подачу урядом некоректного звіту про реальний рівень забруднення атмосфери викидами парникових газів, спеціально уповноважені органи ООН тимчасово позбавили Україну права використовувати механізми Кіотського протоколу - торгувати вільними квотами і отримувати міжнародну допомогу. У 2012 році закінчується термін діяльності Кіотського протоколу, на даний момент міжнародна громадськість готується до підписання нової угоди в області скорочення викидів парникових газів.

 Євген Колішевський

виконавчий директор громадської екологічної організації «Голос Природи»

Контактний телефон: 05692 67439/067 6811316

]]>
[email protected] (Manager) Цікаві події, факти, коментарі Wed, 15 Feb 2012 17:47:50 +0000